Казус - Декларариране на дарение и заем

  • Създадено на: 14.7.2018 г. 7:53:11

    Име: figo13

    Здравейте,

    Получих дарение от съпругата си /9900лв/ и заем от приятел /9000лв/, които използвах за погасяване на банков кредит. До края на годината ще върна 9000 лв. на приятеля ми.

    Въпроса ми е : В тази ситуация някой от нас, трябва ли да декларира нещо и трябва ли някакви специални документи за даден и върнат заем на приятел ?

     

    Правни мнения, съвети и коментари

    • Здравейте, не е необходимо да декларирате получения заем съгласно приложимата разпоредба от ЗДДФЛ- чл. 50, ал. 1, т. 5 от ЗДДФЛ.